• Štipendiá v školskom roku: 2023/2024

• 1. Sociálne štipendium z titulu hmotnej núdze

Požadované doklady:

• Kópia koncoročného vysvedčenia za školský rok 2022/2023 ( aj žiak, ktorý bol v tomto roku deviatak - overené riaditeľom ZŠ)
        • Aktuálny doklad z úradu práce, sociálnych vecí a rodiny o tom, že žiak sa spoločne posudzuje  s osobami, ktorým sa poskytuje dávka v hmotnej núdzi a príspevky k dávke v hmotnej núdzi.

• 2. Sociálne štipendium z titulu životného minima

Požadované doklady:

• Kópiu koncoročného vysvedčenia za školský rok 2022/2023 ( aj žiak, ktorý bol v tomto roku deviatak - overené riaditeľom ZŠ)
        • Doklady o príjme posudzovaných osôb rodiny za rok 2022
          • potvrdenie zamestnávateľa o čistej mzde zo závislej činnosti
          • doklad z daňového úradu " Výpis na účely priznania sociálneho štipendia pre žiakov stredných škôl"
          • dávky sociálneho poistenia ( napr. dôchodky, dávka v nezamestnanosti, materská, nemocenské, ošetrovne....."
          • prídavok na dieťa, daňový bonus
          • dávka a príspevky v hmotnej núdzi
          • zaopatrovací príspevok, rodičovský príspevok, peňažný príspevok za opatrovanie
          • rozhodnutia súdu ( napr. výživné)
          • dávky pestúnskej starostlivosti ( odmena pestúna, príspevok na úhradu potrieb dieťaťa)
          • iné príjmy

• 3. Doklad o spoločne posudzovaných osobách

•

Doklady o počte spoločne posudzovaných osobách v mesiaci, kedy je žiadosť platná.

Žiadosť o štipendium - tlačivo je k dispozícií u Bc. Korchanovej na č.d. 5.

Doklady priniesť najneskôr do 30. septembra 2023, alebo k 15-tému ktorýkoľvek mesiaci v školskom roku.