• On-line marketing

• Cieľom SPŠE v Piešťanoch bolo poskytnúť študentom možnosť získať znalosti a zručnosti orientované na digitálnu ekonomiku, štúdium s rozšíreným vyučovaním on-line marketingu v odbore technické a informačné služby (TIS).

Podľa Vyhlásenia Európskej komisie až 90% pracovných pozícií si bude v budúcnosti vyžadovať úroveň digitálnych zručností. Škola nadviazala spoluprácu so spoločnosťou GOOGLE SLOVENSKO, v rámci ktorej budú mať naši študenti možnosť naučiť sa aktívne pracovať s marketingovými nástrojmi Google a zároveň:

• Porozumieť digitálnej ekonomike - online marketing
            • Vytvoriť jednoduchý podnikateľský a marketingový plán
            • Narábať s nástrojmi digitálneho marketingu ako sú sociálne siete, CMS, YouTube či AdWords a Google Analytics
            • Riešiť prípadové štúdia z oblasti reklám na sociálnych sieťach
            • Spracovať Facebook a Instagram profily firiem
            • A veľa ďalšieho

Medzi odborné predmety študijnom odbore patrí aj ekonomika, jednoduché, podvojné a mzdové účtovníctvo pomocou originálneho softvéru od firmy Kros Žilina, finančné vzdelávanie, vedenie študentskej spoločnosti.

Dosiahnuté úspechy:

Na škole pracovala študentská spoločnosť KORAFIGA, JA ktorá sa zaoberala výrobou a predajom hand-made výrobkov ako svietniky, ozdobné košíky, patchworkové gule. Hlavným výrobkom bola "ovocná koža" - čistý produkt v bio kvalite. Firma dosiahla vynikajúce  finančné výsledky a vyplatila akcionárom dividendy. Ďalšia spoločnosť ktorá pracovala na škole bola študentská firma  s názvom Choice, JA, ktorá nadviazala na úspechy. Začala veľmi dobre - účasťou  v súťaži JA Citi International Innovation Camp v spolupráci so Citi Foundation, kde pracovali na zadanej skutočnej výzve v zmiešaných česko-slovenských skupinách. Ich úlohou bolo vymyslieť inovatívny podnikateľský nápad a prezentovať ho pred odbornou porotou.

Na obrázku Magdaléna Štepková / uprostred / sa spolu so svojím tímom umiestnila na 1. mieste, a tak nasledovala Adrianu Gabrišovú, ktorá tento úspech zažila minulý rok.