• História školy

• Od prvého dňa svojho vzniku - 1. októbra 1968 - Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Piešťanoch vychováva stredné odborné kadre v oblasti slaboprúdovej elektrotechniky.

Vznikškoly podnietila najmä výstavba Tesly Rožnov, n.p. závod Piešťany, ktorého výroba polovodičov, elektrónok adiod si vyžadovala zvýšené nároky na kádre špecializáciou slaboprúd, najmä odbor elektrovákuovej techniky. V blízkom okolí Piešťan boli také výrobné základne , ako aj výskumné vývojové pracoviská, ktoré operatívne mohli poskytovať SPŠE tak materiálnu ako aj kádrovú pomoc, ba aj potrebné pracoviská pre prax študentov bez nárokov na investície.

V školskom roku 1968/1969 mala škola 7 učební, 1 kancelársku miestnosť, miniatúrnu zborovňu a 2 sociálne zariadenia - v budove Panónia v Sade Andreja Kmeťa. Vyučovanie prebiehalo v troch druhých a štyroch prvých triedach denného štúdia. V apríli 1969 prevzala školská správa Zs KNV v Bratislave od Tesly, n.p. Rožnov, budovu na Námestí SNP č. 8. Budovu projektoval architekt Belluš a postavená bola v roku 1934. Po časovo krátkej rekonštrukcii budovy sa začalo vyučovať už 1. septembra 1969.

• Technické vybavenie školy

• História školy zaznamenala v ďalších rokoch popri 16 triedach denného štúdia aj večerné a externé štúdium. Počet žiakov v triedach bol 24-40. V roku 1983 škola zapasila nielen s veľkým nedostatkom priestorov, ale aj zlým technickým stavom kanalizačného systému a zastaralým, technickým nevyhovujúcim systémom plynofikovanej kotolne. Problémy bolo treba riešiť vo viacerých etapách vzhľadom na limitované finančné prostriedky, v období hlavných prázdnin v roku 1985 bol zrekonštruovaný celý kanalizačný systém. V následujúcom roku sa vybudovala nová kotoľňa, plne automatizovaná, stredotlaková, vrátane ohrievačov vody. Priestorové problémy nútili vtedajšie vedenie školy riešiť tento problém prístavbou nového pavilónu na pozemku školy. Sú v ňom odborné učebne, laboratória a kabinety.

• Vedenie školy a absolventi

• Prvým riaditeľom školy, ktorý stál pri jej zrode bol Ing. Tibor Vadrna.

Viedol ju 8 rokov. Prvými pracovníkmi školy boli:

• Ing. Vladimír Horažďovský
              • Anna Horažďovská
              • PhDr. Elena Kočvarová
              • PhDr. Aurel Štefko
              • Ján Kubán
              • Ing. Gejza Pásztor
              • RNDr. Anna Antalová
              • Ing Ján Kuzevič
              • Mgr. Marta Kvetanová
              • Vlasta Neradová
              • Ing. Jozef Sokolovský

Ostatní vyučujúci boli pracovníkmi závodu Tesla Piešťany. Ako sekretárka riaditeľa pracovala Elena Hermanová, hospodárkou školi bola Oľga Chorvátová, školníčkou Jozefína Kačmarská a učtovníčkou Ota Dresslerová.

V školskom roku 1970/1971 opustili školu prví maturanti v štúdijnom odbore meracia a automatizačná technika v počte 55 absolventov  a v odbore elektrovákuová a polovodičová technika 26 absolventov. V júni 1971 zmaturovali aj 24 uchádzači z 5. večernej triedy, odbor strojárstvo. Okrem už spomenutých odborov sa pre piešťanskú mladež, ale aj bližšieho a vzdialenejšieho okolia, vytvorili možnosti pre štúdium v odboroch oznamovacie a rádioelektronické zariadenia, technická obsluha prostriedkov výpočtovej techniky a od roku 1992 v odbore technické a informačné služby.