• Škola v súčasnosti

• Zriaďovateľom SPŠE v Piešťanoch je Trnavský samosprávny kraj. Riaditeľom školy je od školského roka 2014/2015 Mgr. Jozef Kolník.

Od školského roku 2015/2016  pôsobí SPŠE v nových priestoroch.      Z budovy na Námestí SNP sa presťahovala do voľných priestorov  Strednej odbornej školy záhradníckej na Brezovej ulici. Presťahovanie SPŠE do nových priestorov si vyžiadalo  rozsiahle rekonštrukčné práce, prebudovanie učební, vybudovanie laboratórií, nových elektrických rozvodov a podobne. Bolo to po odbornej aj časovej stránke náročné. V súčasnosti študenti, učitelia a ďalší školskí pracovníci majú vhodné podmienky pre štúdium, pedagogickú prácu a prevádzku školy. Nové pôsobisko prinieslo pre SPŠE niektoré vylepšenia v živote školy. Stravovanie prebieha v priestoroch, je tu kuchyňa a jedáleň. Súčasťou školy je internát pre chlapcov a dievčatá. Výrazne sa zlepšili podmienky pre športovú činnosť. Žiaci majú k dispozícii telocvičňu, posilňovňu a ihriská. V budove sa nachádza kongresová sála, kde sa konajú spoločenské podujatia.

• Informácie o škole a študentoch

• Po absolvovaní štúdia môžu absolventi SPŠE kvalifikovane pracovať v oblasti elektrotechniky i  v ďalších priemyselných odvetviach. Viacerí študenti pokračujú v štúdiu na vysokých školách. Svoje vedomosti a zručnosti rozvíjajú aj vo viacerých krúžkoch so zameraním na elektrotechniku, výpočtovú techniku, robotiku, kultúrnu oblasť, šport a pod. študenti sa každoročne zúčastňujú rôznych súťaží  a sú úspešní v okresných, krajských a celoslovenských kolách. Škola organizuje odborné exkurzie, literárno-poznávacie exkurzie po Slovensku, poznávacie zájazdy do zahraničia a pod. Pre študentov je k dispozícii školská knižnica.

V súčasnosti škola realizuje niekoľko projektov:

• Medzinárodný projekt EÚ realizuje SPŠE spoločne s českou SPŠE Beneše a Obchodní akadémie Břeclav pod názvom Česko - slovenský študentský časopis Piknik. Študenti sa prostredníctvom časopisu oboznamujú           s kultúrou a jazykom druhého národa.
            • V rámci projektu Junior Achievement Slovensko si študenti odboru TIS v elektrotechnike zakladajú na škole fiktívne študentské akciové spoločnosti, ktoré simulujú akciovú spoločnosť.
            • Škola sa každoročne zapája do medzinárodného projektu ENERSOL. Študenti sa prezentujú svojimi prácami      a zariadeniami  na využitie rôznych obnoviteľných zdrojov a ich vplyve na životné prostredie.
            • Škola je tiež zapojená do sieťovej CICSO Akademy, prostredníctvom ktorej študenti rozširujú svoje vedomosti      z oblasti počítačových sietí a využívania IT v praxi. Po absolvovaní akadémie získajú certifikát CISCO Akademy.
            • SPŠE Piešťany udržuje dlhoročné partnerské vzťahy s SŠEI a R v Rožnove pod Radhoštěm.
            • Folklórny súbor SLNEČNICA pôsobiaci pri SPŠE v Piešťanoch šíri už 30 rokov slovenskú ľudovú kultúru doma     i v zahraničí.