Vo štvrtok 18. júna 2026 sa naši študenti zúčastnili Majstrovstiev Slovenska stredných škôl v malom futbale, kde si po výborných výkonoch vybojovali krásne 3. miesto.
Turnaj sme odštartovali prehrou 0:2 proti OA Nevädzová, no naši chlapci sa nevzdali a v ďalších zápasoch predviedli skvelé výkony. Postupne prišli víťazstvá 5:2, 3:1 a 5:0, ktoré nás posunuli až do semifinále.
Tam sme sa opäť stretli s OA Nevädzová. Hoci sme im chceli oplatiť úvodnú prehru, súper bol tentoraz nad naše sily. O to odhodlanejšie sme nastúpili do zápasu o bronz. Po prvom polčase sme viedli 2:0, no súper v závere vyrovnal a o medailách musel rozhodnúť penaltový rozstrel. V ňom naši hráči zachovali pevné nervy a zaslúžene si vybojovali bronzové medaily. Najlepším hráčom celého turnaja sa stal náš Samo Mahrek.
Učiteľ Adam Vrábel:
„Pre mňa aj pre študentov to bola prvá skúsenosť v malom futbale. Po nevydarenom úvode sa chalani rozbehli a ukázali svoj potenciál. Veľmi ma teší ich bojovnosť, tímový duch a spôsob, akým reprezentovali našu školu. Ďakujem všetkým hráčom za skvelú reprezentáciu a organizátorom za výborne pripravené podujatie. Radi sa zúčastníme opäť!“