• Deň učiteľov

• Pre pána riaditeľa a pre všetkých učiteľov na škole a na celom Slovensku pripravil Matej Hudcovič, študent 1.D triedy, odbor elektrotechnika. Ďakujeme!!!

• Maturitné skúšky 2022

• Po dvoch rokoch sa maturitné skúšky uskutočnili podľa zaužívaných pravidiel. Žiadna "administratívna maturita", ale poctivá robota pre maturantov a učiteľov. Prvá časť maturitných skúšok sa konala 15. až 17. marca 2022. Niekto ju zvládol lepšie , iný horšie. Teraž už len počkať na výsledky a pripravovať sa na ústne maturitné skúšky. Kým sa naši maturanti trápili nad odpoveďovými hárkami, ostatní študenti  pomáhali mestu a škole  čistením  trávnatých plôch a areálu školy.

• Súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy

• Školské kolo recitačnej súťaže Hollého pamätník, sa uskutočnilo dňa 23.2. 2022. Svoje pôsobivé prednesy  odprezentovali 15-ti študenti. Najlepší z kategórie poézia a próza, Simona Masárová a Michal Šulko, nás budú reprezentovať na regionálnom kole v Trnave.

I. kategória: próza – 1. miesto Michal Šulko 2. miesto Lukáš Zálešák

II. kategória: poézia – 1. miesto Simona Masárová 2. miesto Samuel Mandúch a 3. miesto Michaela Vavrová, David Čmehýl

Tak, ako píše J.M. Hurban: „Básne Jána Hollého sú krásne kvety slovenské, ony sú zo zeme slovenskej vzaté, rosou génia slovenského napojené, žiaľom aj potešením čisto slovenským vykrášlené, túžbami a nádejami, prosbami aj hrozbami života slovenského naplnené.“

Ďakujeme za krásne poetické potešenie, máme radosť z prejavenej lásky k umeleckému prednesu u našich študentov.