• Čaro histórie v Bratislave

• V duchu latinského citátu "Carpe diem" si študenti 1.C a 3.B vybrali za svoj cieľ dominantu hlavného mesta - Bratislavský hrad. Výstava na hrade - Rimania a kelti na Slovensku, dokumentovala bohatý kultúrny a vojenský život na našom území. Najviac študentov upútala expozícia v podzemí hradu, kde sme sa ocitli uprostred keltského oppida (sídla). Najzdatnejší žiaci to dotiahli až do hradnej veže , odkiaľ im odmenou bola nádherná panoráma Bratislavy. Exkurzia pripomenula bohatú predslovanskú minulosť na našom území a potvrdila " Historia magistra vitae est".

• Exkurzia na Žilinskej univerzite

• Dňa 23.júna 2022 sa študenti 1. B a 2.B triedy odbor Multimédiá  zúčastnili odbornej exkurzie na Žilinskej univerzite.V sprievode pána docenta Vaculíka si študenti prezreli ateliér, ktorý využívajú pri štúdiu študenti odboru Multimediálne technológie (Fakulta elektrotechniky a informačných technológií). Zistili ako pracuje  zvukár, kameraman, moderátor a režisér. Tiež si mohli vyskúšať prácu s green screen. Druhá časť odbornej exkurzie bola venovaná publikáciám a práci v tlačiarni. Vďaka patrí  Ing. Michálkovej a jej kolegyniam, ktoré študentov previedli univerzitným vydavateľstvom EDIS. Počas prehliadky sa študenti oboznámili s ofsetovou a digitálnou tlačou, videli priebeh spracovania knihy od tlače samotných strán, ich orezanie až po šitie a vytvorenie finálneho produktu. Veríme, že táto exkurzia podnietila študentov k ďalšiemu štúdiu svojho odboru a zároveň ich motivovala k štúdiu na vysokej škole. Možno sa niektorí z nich stanú študentmi práve Žilinskej univerzity. Viac foto na FB školy.